Na verschillende bezoekjes aan Schotland, bezochten we deze keer het zuidwesten van Engeland. Devon en Cornwall, met ruige kusten, schitterende wandelpaden, lieflijke dorpjes en indrukwekkende woeste luchten. Een verslag van 6 fijne dagen in één van de populairste streken van het Verenigd Koninkrijk.

Route en accommodatie

We nemen de boot in Calais en rijden de eerste dag naar Chawton, waar Jane Austen gewoond heeft. Zodra je van de M3 af gaat rijd je door het heuvelachtige platteland van Hampshire en kom je dit soort dorpjes tegen. Met mooie cottages, een kasteeltje en een oude kerk.

Na Chawton rijden we door naar Hook, voor een overnachting in de plaatselijke pub The Whitehart Inn. Een fijne kamer, goed pubfood en een rustige nacht. De volgende ochtend rijden we naar Dartmoor National Park.

We rijden naar Boscastle waar we een fijne cottage hebben geboekt bij The National Trust. Hier slapen we drie nachten in The Lugger. De cottages van TNT zijn goed verzorgd, je voelt je direct thuis en ze liggen vrijwel allemaal op bijzondere plekken. Ze zijn wat (en soms veel) duurder, maar wij vonden het echt heel prettig om hier te verblijven. Voor herhaling vatbaar!

Op de terugweg naar Nederland brengen we eerst een bezoek aan Exmoor National Park. We overnachten in Wellington Arms (indrukwekkend gebouw, minder indrukwekkende kamer..) en eten heerlijk Thais bij de Four Horseshoes. En dan zit het er alweer op. Een flitsbezoek, dat vraagt om een nadere verkenning….

Hieronder de hoogtepunten van ons bezoek!

Dartmoor National Park

Dartmoor National Park is een uitgestrekt natuurgebied met een gevarieerd landschap. Je vindt er heidevelden (moors), granieten rotspartijen en Dartmoor pony’s. Het gebied heeft  een bijzondere geschiedenis. Al in de prehistorie werd deze streek bewoond.

Tors

De granieten rotspartijen worden ‘tor’ genoemd. Er zijn er meer dan 160 in het park. Meestal op de top van een heuvel. Ze zijn al eeuwenlang plaatsen voor verhalen, rituelen en aanbidding. Eén van de bekendste tors is Haytor Rock. Je kunt op verschillende plaatsen parkeren en naar Haytor wandelen. Het is fris maar ook wij besluiten om deze prachtige rotsformatie te bezoeken en te genieten van het indrukwekkende uitzicht.

We komen verschillende Dartmoor Pony’s tegen, die onverstoorbaar in de sneeuw en hagelbuien staan.

Overige bezienswaardigheden

Naast de vele wandelmogelijkheden kun je nog veel meer doen in Dartmoor. Er zijn verschillende kastelen zoals Buckfast Abbey, Lyddford, Okehampton, maar ook de gevangenis in Princetown is een bezienswaardigheid. Je kunt je hier meerdere dagen vermaken!

We stoppen ook bij de Postbridge Clapper Bridge, een oude brug uit de 13e eeuw, met grote granieten (clapper) platen. De volgepakte paarden gebruikten deze brug om de East Dart rivier over te steken.

Boscastle en omgeving

Boscastle is een klein vissersdorp aan de noordkust van Cornwall. De leistenen huisjes in een steile vallei en ligt aan een natuurlijke inham.  Het is een Area Of Outstanding Natural Beauty en populair bij dagjesmensen. En dit dorpje ligt aan het South West Coast wandelpad, hetgeen betekent dat je eigenlijk direct kunt starten met wandelen.

Het dorpje kreeg grote bekendheid vanwege de grote overstroming in 2004. Deze overstroming had een verwoestende werking, daarna zijn veel huizen grondig hersteld en is de waterhuishouding verbeterd.

Let’s hike!

We wandelen de eerste dag al direct een stukje over het South West Coast Path richting het westen (Tintagel) en genieten van een mooie zonsondergang én een wilde pony. Het South West Coast Path kun je overal oppikken. Het is in totaal 1000 km en loopt vrijwel overal door schitterend landschap. We kunnen ons voorstellen dat het er in andere seizoenen wellicht een beetje drukker is…wij komen nu vrijwel niemand tegen.

De volgende dag wandelen we richting het oosten (via het SWCP) naar Pentargon Cliff en waterval. Bij Boscastle Farmshop lunchen we heerlijk!

Aan het einde van de dag rijden we naar Tintagel, waar we bij zonsondergang naar Tintagel Castle wandelen. De overblijfselen van dit kasteel liggen op een eilandje voor de kust en is verbonden met verschillende bruggen. We zijn er na sluitingstijd en kunnen een aantal mooie plaatjes schieten.

The Strangles

Een andere fijne wandeling gaat naar de Strangles, ten oosten van Boscastle. Een heel ruig verlaten strand met indrukwekkende uitzichten.

We wandelen, in de hagel,  ook naar Pentire Glaze. Windkracht 4 en een graad of 4. Maar we genieten! Pentire Point en de Rumps. in barre omstandigheden, die gelukkig ook snel weer veranderen. De kust is ook hier schitterend!

Exmoor National Park

Na vier dagen Cornwall is het alweer tijd om huiswaarts te keren. We maken een korte stop in Exmoor National Park, Devon.

Hier maken we een wandeling vanuit Heddon Valley, een groene oase, zelfs in de winter, waar de vogels een uitgebreid concert geven! Wat een prachtige plek!

We wandelen via de vallei, langs de rivier en de mooie brug, naar de kust waar we het South West Coast Path weer oppikken. De tijd ontbreekt helaas om een circulaire wandeling te maken, dus we wandelen via dezelfde weg weer terug.

Ook hier weer pony’s, maar nu Exmoor Pony’s! In Exmoor NP is ook genoeg te zien en te doen. We komen zeker nog eens terug naar deze mooie streek!